Rose Villa Weligama
5.961564, 80.415387
$$$$|Se på kortetWeligama,
Sri Lanka|
35 billeder
159DKK
35 billeder
35 billeder
35 billeder
35 billeder
35 billeder
Rose Villa Weligama
$$$$
Beskrivelse
Rose Villa Weligama ligger i Weligama, 2 km fra Taprobane Island, og byder på en swimmingpool.
Beliggenhed
Coconut Tree Hill er mindre end 6 km væk. Gæsterne vil værdsætte hotellet's forholdsvis nære beliggenhed til Weligama Bay Dive Center.
Mad og drikke
Turtle Bay Sea Food Restaurant og Tiki Cliff kan man når på 7 minutters gang, hvor der serveres mange retter.
Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 11:00-18:00
fra 06:00-10:00
Faciliteter
Der er gratis Trådløst internet .
Anden information
Morgenmad
På hotellet Rose Villa Weligama inviteres gæsterne til en fuld morgenmad, som serveres gratis.
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt.
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!
Vigtige oplysninger om Rose Villa Weligama
| 💵 Laveste værelsespris <br /> | 159 DKK |
| 📏 Afstand til centrum | 2.2 km |
| ✈️ Afstand til lufthavn | 12.3 km |
| 🧳 Nærmeste lufthavn | Koggala lufthavn, KCT |
Beliggenhed
Adresse
Adressen er blevet kopieret.
Walliwala , Weligama,
Weligama,
Sri Lanka,
81700
,Matara
Se på kort
Walliwala , Weligama,
Weligama,
Sri Lanka,
81700
,Matara
- Populære seværdigheder
- I nærheden
- Restauranter
- Hoteller i nærheden
Milepæl
Kustaraja Gala
2.3
km
Milepæl
Bandrawatta Beach
690 m
Milepæl
Trip In Ceylon
720 m
Milepæl
Stilt Fishermen
1.1
km
Milepæl
Scenic Grand Tours
1.1
km
Milepæl
Agrabodhi Raja Maha Viharaya
1.2
km
Milepæl
David Martin Sailraweera
1.3
km
Ø
Taprobane
1.4
km
Milepæl
Lion Yoga
1.4
km
Milepæl
Eddys Expeditions
1.5
km
Milepæl
Mirissa Moorings
1.5
km
Milepæl
My Surf Camp
1.5
km
Milepæl
Piyade Gamage
1.5
km
Milepæl
Worldride Surf Club
1.5
km
Milepæl
Quan Spa
1.5
km
Milepæl
Dilana Cab Service
1.8
km
Milepæl
BodhiMalu Viaharaya
1.8
km
Milepæl
Weligama Bay
2.0
km
Milepæl
Sri Lanka Midigama Tours
1.9
km
Ø
Taprobane Island
2.7
km
Milepæl
new shopping complex
2.1
km
Milepæl
Serendib Round Tours
2.1
km
Milepæl
The One Sri Lanka
2.3
km
Milepæl
Kiss Lanka Surf Tours
2.3
km
Milepæl
Midigama Beach
2.7
km
Milepæl
Weligama Beach
3.2
km
Milepæl
Siri Kettaramaya
3.3
km
126 Kapparathota Rd
Weligama Bay Dive Center
160 m
Sri Lanka Day Tours
160 m
Strand
Weligama Jungle Beach
580 m
Restaurant
Malu Poke
720 m
Restaurant
Mangoes Restaurant
940 m
Restaurant
Mermaid Inn
1.0
km
Restaurant
Keerthi's Sea Food Restaurant
410 m
Anmeldelser om Rose Villa Weligama
Boede du der?
Del din oplevelse med os.
Ofte stillede spørgsmål om Rose Villa Weligama
Hvilke seværdigheder kan jeg besøge tæt på Rose Villa Weligama?
Parrot Rock Bridge samt Kustaraja Gala er blandt de bedst bedømte steder, der er tilgængelige henholdsvis 10 og 15 minutters kørsel fra Rose Villa Weligama.
Hvad er det tidligst og det senest tid, jeg kan tjekke ud fra det Rose Villa Weligama?
Du kan tjekke ud af det Rose Villa Weligama fra 06:00 til 10:00.
Er der en swimmingpool i Weligama hotellet?
Ja, du vil finde en swimmingpool på Weligama hotellet.